מי אנחנו?

מדרשת מעיינותיך היא מדרשה לצעירים הפועלת כבר למעלה מעשור. המדרשה הוקמה במטרה להפיץ את מעיינות תורת החסידות ולהשפיע מאורה המיוחד. תורת החסידות מגלה את החלק הנסתר שבתורה – פנימיות התורה, ומאירה את קיום התורה והמצוות באור נשמתי. הלומד את תורת החסידות מקבל חיות מיוחדת בעבודת השם, וכוח להאיר את מעשיו ומידותיו בשמחה ובהתלהבות פנימית.

במדרשה ניתן להעמיק בלימוד מחבר השווה לכל נפש ומחזק את הקשר בינינו לבין הקדוש ברוך הוא. הלימוד מתמקד בהבנה והכרה של הכוחות שלנו, חיזוק האמונה בעצמנו ובמהותו של הבורא וקיום התורה והמצוות בחיות ובשמחה.

בין בוגרי המדרשה שלנו יש אלפי תלמידים, חיילים, סטודנטים ואנשי חינוך, שימי הפעילות והתוכן של המדרשה חוללו שינוי משמעותי בחייהם.

הפעילויות מתקיימות סביב מעגל השנה וכוללות; סמינריונים, ימי תוכן, התוועדויות עוצמתיות, מפגשים עם דמויות מעוררות השראה, תוכניות לימוד ייחודיות לסטודנטיות, מסעות לימודיים בארץ ובעולם ועוד.

על צוות המדרשה נמנים רבנים, רבניות, משפיעים ואנשי חינוך. צוות פיתוח מיוחד בונה את הפעילויות מתוך מחשבה והשקעה רבה, יחד עם שימוש באמצעים טכנולוגים חדשניים. 

הפעילות
שלנו

ימי פעילות
ותוכן

מפגשים מיוחדים ומעצימים למוסדות לימוד במגוון נושאים. הרצאות מרתקות ותכנים מעצימים ומעוררים.
שבתות ומפגשים עם אורחים חשובים

תוכנית לימוד

תוכנית שנתית לסטודנטיות המקדמת לימוד תכנים מספר התניא. מטרת התוכנית היא היכרות מעמיקה ומקיפה עם ספר היסוד של חסידות חב"ד. את התוכנית מלוות ערכות לימוד מושקעות שמנגישות את התכנים העמוקים של התניא לכל אחת בדרך מעשית ועכשווית.
מסע מעיינותיך

מסע מעיינותיך

מסעות שנתיים רוחניים ומרוממים למקומות קדושים בארץ ובעולם! בין המסעות שערכנו: מסע אלול, מסע קברי צדיקים בצפון הארץ, מסע לציון בעל התניא באוקראינה ומסע לציון הרבי מלובביץ'.
בית מדרש ירושלמי

בית מדרש ירושלמי

מפגש שבועי מעצים המתקיים מדי יום שני ברחוב יפו בירושלים. בבית המדרש מתקיימים שיעורים, סדנאות, הרצאות, התוועדויות ועוד.
שבתות ומפגשים עם אורחים חשובים

ליל שישי בכפר

מפגש שבועי המתקיים מדי יום חמישי במתחם המדרשה בכפר חב"ד. המפגש מיועד למעונינות לחוות ליל שישי מעורר, ולהתכונן לקראת השבת מתוך לימוד וחוויה.
שבתות ומפגשים עם אורחים חשובים

תכנית שילוב לבנות שירות וסטודנטיות

מערכת שבועית עשירה ומגוונת המותאמת ללוח הזמנים של סטודנטיות ובנות שירות, ומאפשרת להן לשלב לימוד בשנה של עשייה.
במסך הקטן בכל זמן

מדרשה וירטואלית

מערכת שיעורי חסידות המתקיימת דרך הזום ומאפשרת לימוד והעמקה בתכנים מרתקים מכל מקום. במערכת מתקיימים שיעורים בספר התניא, שיעור במאמרי חסידות, שיעורי הכנה לחגים ושיעור שבועי לקראת שבת.
בית מדרש ירושלמי

ספריית תוכן

כל התכנים ושיעורי החסידות ממיטב המרצים של מעיינותיך לצפייה והעשרה בכל מקום וזמן.
בית מדרש ירושלמי

תוכנית אלול

מערכת שיעורים עשירה ומגוונת המיועדת לסטודנטיות, בנות שירות ובוגרות מדרשות המעוניינות להתכונן לקראת השנה החדשה.
בית מדרש ירושלמי

מעיינותיך בקמפוסים

תוכנית מיוחדת של שיעורי חסידות המתקיימים במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ מטעם מדרשת מעיינותיך. במסגרת התוכנית מתקיימים שיעורים קבועים, חברותות ושבתונים.